Menu
Alışveriş Sepeti

Fındık Çeşitleri

Tuzlu Çifte Kavrulmuş Fındık içi Tuzlu Çifte Kavrulmuş Fındık içi
1 KG
Tuzlu Çifte Kavrulmuş Fındık içi ..
236,00₺
Tuzlu Normal Kavrulmuş Fındık İçi Tuzlu Normal Kavrulmuş Fındık İçi
1 KG
Tuzlu Normal Kavrulmuş Fındık İçi ..
226,00₺
Kabuksuz Beyaz Fındık içi Kabuksuz Beyaz Fındık içi
1 KG
Kabuksuz Beyaz Fındık içi ..
280,00₺
Tuzsuz Fındık İçi Tuzsuz Fındık İçi
1 KG
Tuzsuz Fındık İçi ..
224,00₺
Çiğ Fındık içi Çiğ Fındık içi
1 KG
Çiğ Brezilya Cevizi (Fındığı) Çiğ Brezilya Cevizi (Fındığı)
1 KG
Çiğ Brezilya Cevizi Ürünlerimiz %100 doğal, katkısız ve 1. sınıftır. Çiğ Brezilya Cevizi Türkiye’de de ithalatı artan bir besindir. İçinde özel besleyici maddeler içerdiği için oldukça sağlıklıdır. Özellikle doğal selenyum kaynağı olması nedeniyle şifa deposudur. Ana vatanı Bolivya ve Peru’du..
600,00₺
Kavrulmuş Brezilya Cevizi (Fındığı) Kavrulmuş Brezilya Cevizi (Fındığı)
1 KG
KAVRULMUŞ BREZİLYA CEVİZİTüm ürünlerimiz tamamen doğal ve %100 katkısıdır.Kavrulmuş Brezilya Cevizi yüksek oranda sağlıklı yağ barındırır. Güçlü bir selenyum kaynağı olmasının yanı sıra besleyiciliği ile dikkat çeker. Sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olmak için günde birkaç tane Kavrulmuş Brezily..
660,00₺
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)

Dünya’da yetiştirilen fındıkların %89’u ülkemizde gerçekleşmekte. Bu bilgi bilinen bir kavram. Az bilinen kısmı ise ülkemizde yetiştirilen fındıkların lezzetlerinin diğer ülkelerde yetiştirilen fındıklara  göre lezzetinin çok önde olması. Sadece yetiştirilen fındık miktarı bakımından değil yetiştirilen fındık niceliği bakımından da ülkemiz Dünya ortalamasının çok üzerinde. Fındık çeşitlerimizde tuzlu ve tuzsuz ürünlerde farklı yağ yoğunluğu olan türleri tercih etmekteyiz. Daha az yağlı fındık türlerini tuzlu çeşitlerde kullanırken, daha çok yağ olan fındık türlerini tuzsuz fındık çeşitlerimizde tercih etmekteyiz. Nedeni tuz tutulumu yarım yağlı fındık türlerinde istediğimiz oranda. Tam yağlı fındık türleri istediğimiz kadar tuz tutulumu sağlayamıyor.

Kavrumunu yaptığımız fındık çeşitleri;

Çifte kavrulmuş tuzlu fındık, normal kavrulmuş tuzlu fındık, normal kavrulmuş tuzsuz fındık, tam yağlı normal kavrulmuş tuzsuz fındık ve çiğ fındık olarak stoklarımızda mevcut.

Fındık seçimi olarakta biz ürünlerimizi sadece tat ve koku güzelliğinden öte görsel olarak canlı renklere sahip bir yönü olması için her zaman dikkat etmekteyiz. Tarafımızdan temin ettiğiniz fındıklar 15mm üzeri olması ve taz kavrulmuş olması ekstra titiz davrandımız bir husus.     

Brezilya fındığı ya da Brezilya Cevizi nedir ?

 Son yıllarda ülkemizde de talep görmeye başlayan Brezilya fındığı veya Brezilya cevizi bünyesinde yüksek miktarda selenyum içermektedir. Alışık olduğumuz lezzetlerden net bir şeye benzetmek mümkün değil. Sanki fındık ve kaju karışımı gibi bir tada sahip. Çiğ Brezilya cevizi veya Brezilye fındığı daha yağlı bir yapıda. Sağlık içinde bir çok doktorun tavsiye listesine girmiş durumda. Tabi kronik bir rahatsızlığınız veya gebelik durumunuz varsa doktorunuza danışmadan tüketmemektede fayda olabilir.     ,

Brezilye fındığını veya Brezilya cevizini 12 ay stoklarımızda tutuyoruz.